به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

بانك اطلاعات گردشگری
پايگاه خبری ميراث آريا
سازمان جهانی گردشگری
مقالات گردشگری
سايت گردشگري آستارا

 حیران:

 دهستان حیران در فاصله 28 کیلومتری آستارا به اردبیل واقع شده است که از سمت شمال به کشور آذربایجان از جنوب به کوههای تالش ، از شرق به شهر آستارا و عنبران محله و از غرب به استان اردبیل متصل می باشد.

حيران

 

 وجه تسمیه حیران به علت زیبائی های خاص این منطقه بوده است که به دره بهشت نیز معروف است.این دهستان دارای مردمان خوب و مهربان و فهیم است.

 این دهستان بالغ بر 285 نفر جمعیت ثابت با 86 خانوار و 1700 نفر ویلانشین با 412 خانوار یکی از زیباترین مناطق دیدنی ایران و گیلان به شمار می رود. چشم اندازهای طبیعی و آبگرم علی داشی در این دهستان از مناطق دیدنی آن بوده و شهرت بسزائی دارد و هر ساله هزاران مسافر را به خود جذب می کند.زیبائیهای این دهستان باعث شده تا در آینده نزدیک امکانات تله کابین و یک هتل سه ستاره و دو هتل پنج ستاره در دست احداث باشد. زبان اهالی این این دهستان ترکی و شغل آنها کشاورزی و زنبورداری و دامداری می باشد.

 

حيران

حيران

گردنه حيران

 

بازگشت به صفحه روستاها  >>

 
 صفحات مرتبط:

 باش محله / باغچه سرا / چلوند بالا / خانه های آسیاب / خلیله سرا / دربند / سیبلی / سیرالیوه / عباس آباد / عنبران محله / قنبر محله / کانرود / کوته کومه / ویرمونی / حیران / سیج / گیلده / مشند / ونه بین

 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

بازديدکنندگان اين صفحه:: 3146 | بازديدکنندگان امروز: 791 | کل بازديدکنندگان: 4813703 | زمان بارگزاري صفحه: 0/3750 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد