به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

بانك اطلاعات گردشگری
پايگاه خبری ميراث آريا
سازمان جهانی گردشگری
مقالات گردشگری
سايت گردشگري آستارا

   روستای سیبلی:

 روستای سیبلی در 10 کیلومتری جنوب آستارا با 320 خانوار و 1537 نفر جمعیت یکی از روستاهای بزرگ بخش لوندویل محسوب می شود. سیبلی دارای لوله کشی گاز، آب، برق، تلفن، خانه بهداشت، کتابخانه، دهیاری، پایگاه بسیج،مجتمع ورزشی، مسجد جامع،طرح سالم سازی صدف، دو تعاونی پره و سه مدرسه است که قدمت یکی از مدارس آن به بیش از 80 سال می رسد. همچنین کارخانه آرد رفیعیان و 13 کارخانه فعال و غیر فعال صدف کوبی نیز در این روستا قرار دارد.

 

  سیبلی دارای یک رودخانه مشرف به دریاست اما حیات وحش بزرگ و وسیعی دارد. عمارت قدیمی سلیمان خان و بنای نیمه مخروبه خزائن ساسانی در این روستا قرار دارد که از بین رفته اند. اهالی این منطقه اعتقاد دارند که تعدادی از خانوار سیبلی از اهالی کرمانشاه و خلیج فارس هستند که در دوران صفوی پس از تبعید از سرزمین مادری در این منطقه سکونت گزیده اند و همچنین به اعتقاد ساکنین این روستا چون در طول تاریخ مدافع مظلومان بوده و سبیل می گذاشتند، این روستا به نام سیبلی نامگذاری شده است. بیش از 82 درصد مردم سیبلی باسواد بوده و در طول جنگ تحمیلی 3 شهید و 8 جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند. وضع اقتصادی اکثر اهالی سیبلی مناسب بوده به طوری که این روستا به علت وجود کامیونت و تریلی های بسیار به تریلی داران معروف هستند در کنار آن مردم این روستا به شالیکاری، صیادی و باغداری کیوی مشغول هستند.

 

بازگشت به صفحه روستاها  >>

 صفحات مرتبط:

 باش محله / باغچه سرا / چلوند بالا / خانه های آسیاب / خلیله سرا / دربند / سیبلی / سیرالیوه / عباس آباد / عنبران محله / قنبر محله / کانرود / کوته کومه / ویرمونی / حیران / سیج / گیلده / مشند / ونه بین

 
 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

بازديدکنندگان اين صفحه:: 3211 | بازديدکنندگان امروز: 713 | کل بازديدکنندگان: 4813625 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0938 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد