به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

بانك اطلاعات گردشگری
پايگاه خبری ميراث آريا
سازمان جهانی گردشگری
مقالات گردشگری
سايت گردشگري آستارا

  سیرالیوه:

 روستای سیرالیوه در 14 کیلومتری جنوب غرب آستارا و 3 کیلومتری شهر لوندویل قرار دارد. این روستا با 101 خانوار و جمعیتی بالغ بر 470 نفر از جمله روستاهای تابعه بخش لوندویل محسوب می شود. کلمه سیرالیوه یک اصطلاح تالشی به معنی برگ های سبز است که تداعی کننده سر سبزی این منطقه می باشد.

 

 سیر الیوه محله دارای یک خانه بهداشت، دو مسجد، مدرسه ابتدائی و دهیاری است و با داشتن برق و جاده آسفالت روستایی فاقد گاز و آب آشامیدنی بهداشتی است.این روستا دارای یک قنات قدیمی با قدمت یک قرن است که آب زلال و خنکی دارد که اهالی سیرالیوه برای تامین آب آشامیدنی خود از آن استفاده می کنند. عمده مشکلات این منطقه علاوه بر موارد مذکور و نداشتن مکان ورزشی، مشکل عدم وجود پل بین راه شمالی سیرالیوه با قنبر محله سیبلی است که اهالی برای تردد مجبور به غبور از یک رودخانه محلی می شوند که به هنگام بروز بارندگی تقریبا غیر قابل عبور می شود. دامداری در منطقه سیرالیوه از رونق خاصی بر خوردار است و گاومیش های سیرالیوه معروف است.

 

بازگشت به صفحه روستاها  >>

 صفحات مرتبط:

 باش محله / باغچه سرا / چلوند بالا / خانه های آسیاب / خلیله سرا / دربند / سیبلی / سیرالیوه / عباس آباد / عنبران محله / قنبر محله / کانرود / کوته کومه / ویرمونی / حیران / سیج / گیلده / مشند / ونه بین

 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

بازديدکنندگان اين صفحه:: 3005 | بازديدکنندگان امروز: 747 | کل بازديدکنندگان: 4813659 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0937 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد