به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

بانك اطلاعات گردشگری
پايگاه خبری ميراث آريا
سازمان جهانی گردشگری
مقالات گردشگری
سايت گردشگري آستارا

 

 ونه بین

روستای ونه بین در 37 کیلو متری شمال غرب آستارا دورترین روستای آستارا و از از توابع دهستان حیران است. این روستای ییلاقی و خوش آب و هوا با 57 خانوار حدود 221 نفر جمعیت دارد.این روستای کوهستانی بیش از 930 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و با یک راه آسفالتی کوتاه به جاده آستارا به اردبیل متصل است.

قلعه شیندان ونه بین

 

ونه بین در کوه پایه قلعه بلند و تاریخی شیندان قرار گرفته و دارای آب، برق، تلفن بی سیم و مدرسه است.بسیاری از اهالی سابق ونه بین به دلیل مسافت زیاد این روستا با شهر و محرومیت این روستا به آستارا مهاجرت کرده اند ولی مناظر طبیعی و جنگل های بکر این منطقه و گرانی زمین های حیران در سال های اخیر باعث رواج احداث ویلا در این منطقه شده است.تله کابین معروف حیران که در مرحله احداث است در حوالی این روستا قرار دارد. گورستان این روستا دارای قدمت تاریخی با سنگ نوشته های بسیار است و به همین دلیل از دیر باز مورد هجوم حفاران و کاوشگران طلا قرار گرفته است.
 مردمان این روستا به کشاورزی و دامداری مشغولند.و طبیعت زیبای آن در بهار موجب هجوم زنبورداران برای تولید عسل به این روستا و اطراف جاده آستارا به اردبیل می باشد. در این روستا درختان گردوی کهنسال و درخت وند به وفور یافت می شود.

 

ونه بین

ونه بین

قبرستان ونه بین

 

بازگشت به صفحه روستاها  >>

 
 

صفحات مرتبط :

باش محله / باغچه سرا / چلوند بالا / خانه های آسیاب / خلیله سرا / دربند / سیبلی / سیرالیوه / عباس آباد / عنبران محله / قنبر محله / کانرود / کوته کومه / ویرمونی / حیران / سیج / گیلده / مشند / ونه بین

 
 
 
 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

بازديدکنندگان اين صفحه:: 3514 | بازديدکنندگان امروز: 805 | کل بازديدکنندگان: 4813717 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0938 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد