به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

بانك اطلاعات گردشگری
پايگاه خبری ميراث آريا
سازمان جهانی گردشگری
مقالات گردشگری
سايت گردشگري آستارا

  چلوند: 

 

روستای چلوند در 13 کیلومتری جنوب شهر آستارا و یک کیلومتری جنوب شهر لوندویل مهم ترین دهستان بخش لوندویل محسوب می شود. چلوند با 200 خانوار بالغ بر 1014 نفر جمعیت دارد. این روستا از امکانات راه آسفالت، تلفن، گاز،برق و آب لوله کشی برخوردار بوده و دارای یک خانه بهداشت، دو مسجد، مرکز فرآوری خاویار،یک مدرسه ابتدایی با قدمت 68 سال و از همه مهم تر ایستگاه تقویت فشار گاز است که گاز انتقالی به مناطق شمال غرب کشور و گاز صادراتی به ترکیه را تقویت می کند. اهالی این روستا اعم از شیعه و سنی با صمیمیت و همدلی در کنار هم زندگی می کنند. در طول جنگ تحمیلی یک شهید و یک آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.
 مهمترین اثر تاریخی چلوند بقعه سید محمود دوست با قدمت 700سال است که در جنگ جهانی دوم مورد اصابت یک بمب روسی قرار گرفت و هنوز هم آثاری از آن بر جای مانده است.
 هم چنین یکی از خان های وقت به نام حاج نایب عبادله خان چلوند در این روستا ساکن بوده که نایب السلطنه آستارا بوده است و هنوز هم خانه وی در چلوند باقی مانده و یکی از نوادگان وی به نام حاج یوسف عبادالهیان در آن ساکن است.

 

 

بازگشت به صفحه روستاها  >>

 
 صفحات مرتبط:

 باش محله / باغچه سرا / چلوند بالا / خانه های آسیاب / خلیله سرا / دربند / سیبلی / سیرالیوه / عباس آباد / عنبران محله / قنبر محله / کانرود / کوته کومه / ویرمونی / حیران / سیج / گیلده / مشند / ونه بین

 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

بازديدکنندگان اين صفحه:: 3438 | بازديدکنندگان امروز: 765 | کل بازديدکنندگان: 4813677 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1094 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد